Hakkında

Lokman Hekim Hastanesi, kalite ve güveni ilke olarak   benimsemekte, kuruluş felsefesini insan ve insan sağlığına verdiği öneme dayandırmaktadır.

Alanında eğitimli bir idari kadro ve uzman doktorlarıyla hizmet veren Lokman Hekim Hastanesi, sorumluluğunun bilinciyle sizlere en mükemmeli sunmayı hedeflemektedir.

Tüm branşlarda uzman hekim kadrosu, çağdaş ve profesyonel hizmet anlayışı ile her türlü teknolojik donanımı ile hizmet vermektedir.

Şimdi mesafeleri daha da kısaltarak Almanya, Hollanda, Fransa, Danimarka, Belçika, Norveç, İsveç, Finlandiya gibi birçok
ülke ile yaptığımız sigorta anlaşmaları sayesinde gurbetçi vatandaşlarımıza da kapılarımızı sonuna kadar açıyoruz.

Avrupa ve Türkiye'de hatırı sayılır bir noktaya gelen kurumumuz sürekli gelişmiş, donanım olarak kendini daha da yenilemiş ve bu sayede kendini kanıtlamıştır.

Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden hastanemiz, tanı ve tedavide teknolojinin ulaştığı en üst düzeyde hizmet vermektedir.

İleri teknoloji ürünü cihazlarla donatılan görüntüleme üniteleri ve laboratuarlarıyla hastanemiz hastalarına güvenli bir ortamda tedavi olmanın rahatlığını yaşatmaktadır.

Laboratuvarımız

Laboratuvarlarımız merkezi Amerika’da bulunan BIO-RAD LABORATORIES EQAS, COLLEGE OF AMERICAN PATHOLOGISTS CAP ve merkezi İngiltere’de bulunan RANDOX LABORATORIES RIQAS Eksternal Kalite Kontrol Programları üyesidir.

Buradan gelen kontrol serumları önerilen zamanlarda cihazlarımızda çalışılmakta, ölçüm sonuçları raporlar halinde merkezlere sunulmakta ve sonuçlarımızın güvenilirliği düzenli olarak onaylanmaktadır.

Bebek Dostu Hastane Belgesi 

Lokman Hekim Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve Unicef tarafından yürütülen Bebek Dostu Hastane Projesine destek vermektedir. Bu destek çerçevesinde eğitim çalışmaları düzenlenmiş, annelere ve anne adaylarına seminerler verilmiştir. Hastanemiz, Projeye verdiği destek sonucunda Sağlık Bakanlığı’ndan Bebek Dostu Hastane belgesi almaya hak kazanmıştır.

ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi

Her geçen gün gelişerek değişen, modern yöneticilik ve hizmet anlayışıyla hizmet veren hastanemizde tüm birim yöneticilerimiz kaliteyi etkileyecek sorunları tanımlamak, uygunsuzluk sebeplerini önlemek ve çözümlemek, personeli müşteri memnuniyeti amacıyla yönlendirmek, sonuçları izlemek ve doğrulamak faaliyetlerinden yetkili ve sorumludurlar.

Özenle seçilen nitelikli personelimiz mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra kalite eğitimleri ile de donatılmıştır.2005 yılı nisan ayında TUV-Saarland tarafından denetlenen hastanemiz TUV-CERT ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almış bulunmaktadır.

Kalite Politikamız

Yüreğimizdeki insan sevgisiyle, sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunabilmemiz için toplumun bizi bir “şifa kapısı” olarak görmesini sağlamaktır.

Temel Değerlerimiz

-Yasal esaslara uymak, 

-Uluslararası standartları sağlamak, 

-Tıp ve uygarlık etiğine bağlılık, 

-İnsanı doğal ve bütün haliyle kabullenmek,  

-Hasta haklarına saygı duymak, 

-Beden ve ruh sağlığını korumak, 

-Çalışanlarımızın desteğini, katılımını ve memnuniyetini sağlamak, 

-Sürekli ve ekonomik sağlık hizmeti vermek, 

-Sürekli iyileştirmeyi sağlamak.

Misyonumuz

Toplum ve tıp ahlakına sadık kalarak, insan odaklı bir sağlık hizmeti anlayışında; mükemmeli yakalamak ve sürekliliğini sağlamaktır.

Vizyonumuz

Bilimsel gelişmelerin ödünsüz takipçisi, çağdaş teknoloji kullanımında öncü bir kuruluş olarak;  Modern, temiz ve ferah mekanlarda, kaliteli, hızlı, güvenli, şefkatli ve  ekonomik sağlık hizmetimizle “HASTANE DENİNCE AKLA İLK GELEN MARKA BİR KURULUŞ” olmaktır.

Lokman Hekim Etlik Hastanesi

Havacılık Tıp Merkezi


Ziyaretçi ve Refakatçi Rehberi

Hasta Görüşleri

 • YURDUMDA DOKTORLAR OLMASAYDI

  Kim sarardı yaremde sargımı

  Göremezdim gider iken yolumu

  Ufak bir dert alıridi canımı

  Yurdumda doktorlar olmasaydı.

   

  İnsanlar bakarken şaşı görürdü,

  Mikroplar başımı alır yürürdü,

  Hastalar bir mum misali erirdi,

  Yurdumda doktorlar olmasaydı.

   

  Ödenir mi doktorların emeği,

  Doğru düzgün yiyemezdik yemeği,

  Unutulduk sevilmeyi, sevmeyi,

  Yurdumda doktorlar olmasaydı.

   

  Ben hastayken kim bakardı ki ana,

  Bayılırım doktorların hasına,

  İnsanlar ölürdü pisi pisine,

  Yurdumda doktorlar olmasaydı.

   

  Hasret kalırdım ben de yarime,

  Kurtlar düşerdi benim derdime,

  Kim bakardı bu Ata'nın derdine,

  Yurdumda doktorlar olmasaydı.

                                       Ata KURT

   

  Not: Bu şiirim çok değerli doktorlarımıza hediyemdir. Doktorlarımıza hayat boyu mutluluklar ve işlerinde başarılar dilerim. 

                                                                                                                                                                         Saygılarımı sunarım.

  Ata KURT

 • Etlik hastanenizde sezeryan doğum yaptım. Girdiğim ilk andan itibaren çıktığım ana kadar çok memnun kaldım. Başta doktorum Elif Hanım olmak üzere tüm kadın doğum hemşirelerine güler yüzleri için çok teşekkür ederim. 

  Zahide SEZER

 • Hastanenizde Kemal Yandakçı tarafından tedavi ediliyorum hemşirem Selcan Hanım, Esra Hanım daha önce birçok hastaneye gitmeme rağmen bu kadar ilgili ve şefkatli insanlar görmedim. Özellikle Selcan Hemşire benim başımda gündüzleri refakatçim olmadığı için benimle birebir ilgilenmesi ilgisi alakası yazmak istediğim o kadar çok şey varki kendimi evimde hissettirdiği için böyle özveriyle işini yaptığı için Selcan hemşireye ve Kemal Hacaya çok teşekkür ederim.  

  Ziynet KARTAL

 • 22/01/2013 tarihinde 112 acil servis ekiblerince kalp krizi nedeniyle acil servisinize getirilen dedem Tahsin IŞIK 'ın tanı, takip ve müdehale aşamalarında bize yakın ilgi alakasından dolayı başta Sayın Kardiyoloji Uzmanımız Dr. Şahin MÜRSEL'e samimi ve güler yüzlerinden dolayı koroner yoğun bakım hemşirelerine ve acil servis ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayın hocamın uzman deneyimleri ve sayısız içten yaklaşımı ve yardımları sayesinde dedem kalp sağlığına yeniden kavuştu.Halen tedavisinin devam ettiği hastanenizde dedemin uzman ellerde olması benim ve ailemin, içimizin en rahat ettiği yanı olmakla beraber güvenimiz sonsuz... Burada tedavi gören hasta, doktor eliyle gelen iç huzur ve itminânın, bedeninde tepeden tırnağa yayıldığını hisseder.... Hastanenizin sağlık camiasındaki kaliteli hizmetlerinden dolayıda sizleri yürekten kutluyorum Allah hepinizden razı olsun Başarılarınızın devamını diliyorum.


  Filiz DEMİR