Demet Tıp Merkezi

Check Up Paketinizi Kendiniz Belirleyin

 
Check up, olası sağlık sorunlarının erken teşhisi için yapılan tahlil, görüntüleme ve muayenelerden oluşan sağlık tarama programıdır. Sağlık sorunu olan veya olmayan herkes yaptırabilir. Özellikle hastalıkların erken tanı ve tedavisinde önemli bir rol oynar.
 
Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak kişiye özel check up programları uyguluyoruz. Kişinin yaş, cinsiyet ve sağlık durumuna göre Sağlık Koçumuzla size en uygun check up taraması sunuyoruz.

Check Up Neleri Kapsar?

Check Up Paketimiz 

  • Doktor Muayenesi
  • Radyolojik Görüntülemeler
  • Laboratuvar Testleri
  • Genel Doktor Değerlendirmesi

kapsamaktadır.

Doktor Muayenesi

  • Sağlık Koçu Danışmanlığı
  • Doktor Muayenesi

Görüntüleme Hizmetleri

PA AC Grafi (Tek Yönlü Akciğer Röntgeni):  Kalp ve solunum sisteminin değerlendirilmesinde kullanılır. 

Tüm Batın USG (Ultrasonografi): Karın içi organlarda hastalıkların ve anomalilerin belirlenmesinde kullanılır. Böbrek, karaciğer, safra kesesi, pankreas, dalak, yumurtalıklar, rahim, prostat, lenf bezleri ve büyük damarlar. 

Check Up Hangi Testler Yapılır?

Laboratuvar Testleri

Tam Kan Sayımı: Kansızlık başta olmak üzere çeşitli kan hastalıkları ve pek çok diğer hastalığın tanısında kullanılır.
 
Sedimentasyon: Vücutta genel bir hastalığın olup olmadığının araştırılmasında kullanılır
 
CRP: Kandaki enfeksiyonun ölçülmesinde kullanılan testtir.
 
Açlık Kan Şekeri: Diyabet (şeker hastalığı)'nın tarama, tanı ve takibinde kullanılır.
 
Açlık Plazma İnsülini (Bazal) : Kandaki insülin hormonunun seviyesini ölçer
 
Üre - Kreatinin - Tam İdrar Tahlili: Böbrek hastalıklarının erken tanı ve takibini sağlar
 
Ürik Asit: Pürin açısından zengin gıdaların metabolizması sonucu açığa çıkar, kristaller oluşturarak özellikle böbrekler ve eklemlerde birikerek hastalıklara neden olur
 
TSH: Hipofiz bezinden salgılanan hormonun kontrolü için kullanılır.
 
Ferritin: Demir depolayan protein. Vücuttaki Demir miktarını gösterir.
 
B12 Vitamini: B12 vitamini eksikliğinin tespiti.
 
Vitamin D (25 Hidroksi): D vitamini eksikliğinin tespitinde kullanılır.
 
Total Kolesterol – LDL Kolestrol – HDL Kolestrol – Trigliserit: Kalp damar hastalıkları yönünden risk tespiti yapılır. Kolesterol metabolizması değerlendirilir. Diyet düzenlenmesi ve takibi gibi amaçlanmaktadır.
 
SGOT (AST) - SGPT (ALT) - ALP (Alkalen Fosfotaz) - GGT (G-Glutamil Transferaz): Karaciğer, safra yolları ve kalp hastalıklarının tanısında kullanılan testleri
 

Check Up İçin Nasıl Randevu Alınır?

Paketimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve sağlık koçumuzla görüşme randevusu için whatsapp veya doğrudan müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz. 

Tam Kapsamlı Check Up Paketleri

Sağlık koçumuzla yapacağınız görüşme sonrasında yapılacak sağlık değerlendirmesi ile size en uygun paket hazırlıyoruz. Böylece yaptıracağınız tahlil ve tetkiklerle paket kapmasını belirliyoruz. 
Yaptıracağınız sağlık koçu görüşmesiyle
  • Düzenli sağlık kontrolleri, sağlık sorunlarının erken belirtilerini belirleyebilir.
  • Doktorunuz sizinle tıbbi geçmişinizi, ailenizin hastalık geçmişi ve diyetinizi, kilonuz, fiziksel aktiviteniz, alkol kullanımınız ve sigara içip içmediğiniz dahil yaşam tarzınız hakkında konuşacaktır.
  • Doktorunuz size ne sıklıkla sağlık kontrollerine ihtiyacınız olduğunu söyleyebilir. 

Doktorunuz ayrıca aile geçmişinize, tıbbi geçmişinize veya mevcut semptomlarınıza dayalı olarak başka testler de önerebilir. Bu testlerin sonuçlarına bağlı olarak, doktorunuz daha sonra bir tedavi süreci sunmak, daha fazla araştırma yapmak veya teşhis ve tedavi için sizi bir uzmana sevk etmek isteyebilir.

Tanı teknolojisini kullanmanın yanı sıra, testlerinizin sonuçlarını tam olarak size anlatmak için yapılan bir diyalog sürecimiz varıdr.

Check Up Nasıl Yapılır

Paketimizden faydalanmak için whatsapp veya doğrudan arayarak randevu alabilirisiniz. Randevunuza aç karnla gelmeniz gerekmektedir.
Randevunuz Sağlık Koçu doktorumuzla görüşme gerçekleştirerek başlıyorsunuz.
Size en uygun paket hazırlıyoruz ardından tahlil, görüntüleme ve muayeneler gerçekleştirilir. Tüm sonuçlar doktorunuz tarafından değerlendirilerek sağlığınız hakkında detaylı bilgi verilir.

Check Up Ne Kadar Sürer

Muayene ve paket kapsamı belirlendikten sonra aynı gün işlemleriniz tamamlanır. İstenen tahlil ve görüntülemelere bağlı olarak sonuçlar genellikle gün içerisinde çıkmaktadır. Tüm sonuçlar çıktıktan sonra doktorunuz tarafından ayrıntılı değerlendirme yapılır.

Ankara Check Up Paketleri

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak Ankara ve Van'daki hastanelerimizden sizlere hazırladığımız paketlerimizden faydalanabilirsiniz. Her yaşa ve cinsiyete hitap eden kapsamlı programlarımız ile hizmetinizdeyiz. 
 
Diğer paketlerimiz hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.
 
Whatsapp HEMEN ARA