Yeni Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Hakkında Bilgilendirme

Bizim İçin Değerlisiniz!

Hastanelerimizde tüm poliklinik hizmetleri ve cerrahi tedaviler kesintisiz bir şekilde başarı ile sürdürülmektedir. Siz yeter ki iyi olun. "Şifa kapınız" Lokman Hekim Sağlık Grubu ihtiyacınız olduğu her anınızda 7 gün 24 saat yanınızda.

Dünya genelinde ve ülkemizde yayılımı devam eden Yeni Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Salgını kapsamında hastalarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını korumak adına Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak bir dizi koruyucu önlemler aldık. 

Öncelikli amacımız, hastanelerimizde enfeksiyon şüphesi olan hastalarımız ile diğer hastalarımızın ve çalışanlarımızın temas olasılığını ortadan kaldırmaktır. Bu amaca yönelik olarak hastanelerimizde aşağıdaki tedbirleri başarıyla uygulamaya devam ediyoruz:

 • Hastanemize giriş yapan tüm çalışanlarımızın, hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın ateş ölçümleri ve şikayet sorgulamaları titizlikle yapılmaya devam edilmektedir. Yurtdışında bulunmuş ya da yurtdışında bulunmuş kişilerle temas halinde olan kişilerin öncelikle bu hususu bildirmeleri alınacak önlemler açısından hayati önem arz etmektedir.
 • Hastalarımızın ve personellerimizin kullandığı bütün ortak alanlar ve el temasının yoğun olduğu yüzeyler (kapı kolları, asansör içleri ve düğmeleri, aydınlatma anahtarları, sedyeler, doktor odaları, muayene esnasında kullanılan cihaz ve aletler, lavabolar vb.) sık aralıklarla dezenfekte edilmektedir.
 • Hasta kayıt bankolarımızın sürekli dezenfeksiyonları yapılmakta olup, burada sosyal izolasyon kapsamında hastalarımız ve çalışanlarımız arasındaki gerekli mesafeyi korumaya devam ediyoruz.
 • Hastanelerimizde görev yapan tüm doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız, idari personellerimiz, hastalarımız ve ziyaretçilerimiz için COVID-19 önlemleri doğrultusunda; maske dağıtımına ve ortak alanlarda kullanılması için dezenfektan teminine devam edilmektedir.
 • COVID-19 şüphesi ile hastanelerimize gelen hastalarımızın tedavileri, pandemi için belirlenmiş hastanelerimizde tamamen izole edilmiş alanlarda, alınan üst düzey tedbirlerle güvenli bir şekilde sürdürülmektedir.
 • Hastalarımızla doğrudan teması olan tüm sağlık personellerimize maske ve önlük gibi tüm koruyucu ekipmanlar temin edilmekte ve COVID-19 önlemleri doğrultusunda hareket edilmektedir. 
 • Hastanelerimizin yatan hasta servislerindeki ziyaret saatlerimiz 20.00 – 21.00 şeklinde devam etmektedir.
 • Tıbbı bir gereklilik olmadığı sürece, yatan hasta servislerindeki “refakatçi uygulaması” kaldırılmıştır.
 • Yoğun bakım servisimiz ziyarete kapatılmış olup ilgili hekimlerimiz tarafından hasta yakınlarımıza telefon ile bilgi verilmektedir.
 • Anne adaylarımızın ve bebeklerinin sağlığı için; hastanelerimizde doğum yapan annelerimiz için ziyaretçi ve refakatçi kısıtlanması devam etmektedir. 
 • Evlerinden çıkmak istemeyen hastalarımız için doktorlarımızla görüntülü telefon görüşmeleri yapabilmelerine olanak sağlayan Lokman "Online Hekim" hizmetimizi başlattık. Bu kapsamda ilk olarak “Online Psikolog” ve “Online Diyetisyen” hizmetlerimizi hızlıca devreye aldık.
 • Evde sağlık ve bakım hizmetleri ekiplerimizin kapasitesini arttırarak; evde muayene ve laboratuar tetkikleri, evde fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde fototerapi, evde yardımcı destek ve refakatçi personel hizmetlerimizi tüm tedbirlerimizi alarak evlerinize güvenle getirmeye devam ediyoruz.

Aldığımız önlemler tüm çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığı içindir. Gerekli görülmesi durumunda bu tedbirlere ek olarak yeni tedbirlerin alınması halinde hastalarımız ve çalışanlarımız bilgilendirilecektir. Salgının kontrol altına alınması ve daha fazla yayılmaması adına bu tedbirlere ve daha fazlasına uymak bir hayati bir gerekliliktir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Unutmayalım ki alacağınız tedbirler koronavirüsden daha güçlüdür.

Yeni Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Salgını hakkında bize sormak istediğiniz tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Whatsapp Online Randevu