LEKELERDEN KURTULMA ZAMANIUzm. Dr. Vildan Temel Created: 2018-10-31 11:24:05
View Count: 922

LEKELERDEN KURTULMA ZAMANI

LEKELERDEN KURTULMA ZAMANI


LEKELERDEN KURTULMA ZAMANI

LEKELERDEN KURTULMA ZAMANI

Leke oluşumları cildimize renk veren melanin pigmentinin bir bölgede normalden fazla olması sebebi ile oluşur. Lekeler; doğuma,güneşe,gebeliğe, ilaca ve bir çok faktöre bağlı olarak oluşabilir.Özellikle yaz aylarında güneşin verdiği hasar ve yaş ile birlikte oluşan lekelerin tedavisinde aynı anda bir kaç yöntemi birlikte kullanarak başarı şansımızı oldukça yükseltmekteyiz.

Bu yöntemler; Prp, Karbon Peeling, Q-Switged Nd:Yag Lazer, Co2 Fraksiyonel Lazer, Mezoterapi, Micro RF Needles (Altın İğne)’dir.

Prp: Trombosit, pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Hastanın kanı alınarak santrifüj edilir ve özel bir kit kullanılarak uygulanır. Aynı zamanda cilt gençleştirmede de kullanmaktayız bu yöntemi.

Karbon Peeling : Ciltteki melanin hücre sayısını azaltarak lekeleri açar. Genellikle 1-2 hafta arayla 6-8 seans uygulanır. Aynı zamanda ciltte yenilenme, parlama ve canlanma yaratarak cildin daha iyi görünmesini sağlar.

Q-Swidget Nd:Yag Lazer: Ciltte özellikle derin tabakalarda bulunan fazla melanin içeren hücrelere etkilidir. Normal cilt renginde olan melanin pigmentini etkilemez. Seanslar 1-2 hafta ara ile olguya göre 6-10 seanstır.

Co2 Fraksiyonel Lazer: Bu lazer ciltte tam kat bir yenilenme sağladığı için hem derin hem de yüzeysel lekelerin azaltılmasında oldukça etkilidir. Genellikle leke tedavisinin başlangıcında 1-2 seans uygulanması yeterlidir.

Micro RF Needles ( Altın İğne): Bu yöntem cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderir. Cilt altına kontrollü hasar vererek iyileşme süreçlerini uyarır. Altın iğnenin diğer adı franksiyonel radyofrekans tedavisidir ve cilt üzerindeki pek çok sorunu çözümleyebilen etkili bir tedavidir.

Bu uygulamalarda uygun olan yöntemler doğru belirlendiğinde ve birlikte uygulandığında tedavi başarımız son derece artmaktadır. Tedavi protokolüne karar verirken cildin yapısı ve tipini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Ardından lekenin yüzeysel mi derin mi olduğunu tespit ediyoruz. Çoğu leke cildin hem yüzeyinde hemde derinindedir.Bu yüzden kombine tedaviler her zaman daha iyi sonuç verir.

Kliniğimizde tedaviye başlamadan önce vitamin ve minarel eksikliklerini de tespit ederek tedavi planlaması yapıyoruz. Bilindiği üzere bir çok vitaminin ve mineralin cildinizin daha sağlıklı, parlak ve lekesiz görünmesinde etkisi çok yüksektir. Vitamin ve mineral takviyeleri yaptığımızda ve beraberinde düzenlediğimiz aromaterapi reçeteleri ile çok daha sağlıklı cilde sahip olunur.

Leke Tedavisi belirli aralıklarla seanslar halinde uygulanmaktadır. Kış aylarında yapılması tavsiye edilir. Tedavi tamamlandıktan sonra koruma tedavilerini mutlaka öneriyoruz. Yazın güneşlenmeden önce yaptıracağınız koruma tedavileri ile sonucun kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Uzm. Dr. Vildan TEMEL

Akay Estetik Kliniği Koordinatörü

Lokman Hekim Akay Hastanesi


This post has been written by Uzm. Dr. Vildan Temel and viewed 922 times.


Comments

Loading...