Diş Kliniği Hizmetleri ve Pandemi Süreci

Ağız ve Diş Sağlığına özen göstermek, genel sağlık ihtiyaçlarımız için yapılan önemli bir yatırımdır. Ağız ve Diş Sağlığı, hem vücut sağlığı hem de güzel bir görünüm için oldukça önemlidir. Ağız ve Diş Bakımı düzenli yapılmalı ve yılda en az 2 defa diş hekimine muayene olunmalıdır. Böylece oluşabilecek sıkıntılar erken tanı ile kontrol altına alınabilir, oluşan diş ve diş eti rahatsızlıklarına önceden müdahale edilebilir. Unutmayın ki önlem de tedavi kadar önemlidir.

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak; Diş Kliniklerimizde bütüncül bir yaklaşımla Ağız ve Diş Sağlığı alanında bir çok branşta şifa kapınız olarak hizmet vermekteyiz.

Ortodonti

Ortodonti, dişler ile çenelerin birbiri ve yüzle ilişkili düzensizliklerinin teşhisi, önlenmesi ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Tedavinin amacı, hem çenelerin yüzle ve birbiriyle uyumunu sağlamak hem de dişlerin düzgün dizilimlerini sağlamaktır. Bu sayede; ısırma, çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonlarla birlikte yüz estetiğine de katkı sağlanacaktır.

Ortodonti ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayınız.

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)

Dişlerimizi saran dokular ve bu dokuların iltihaplanması, aşınması, kanaması gibi bütün diş etlerinde oluşan veya oluşabilecek hastalıklarla ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi; Ağız boşluğunda yer alan yumuşak ve sert dokuları ilgilendiren tüm rahatsızlığın teşhisini ve cerrahisini klinik veya ameliyathane ortamında gerçekleştiren bir bölümdür.

Endodonti

Dişlerin iç kısımlarıyla ilgili problemlere müdahale eden ve çözümleyen bilim dalıdır.

Protetik Diş Tedavisi

Lamina restorasyonlar, kron ve köprüler ile tam protezleri kapsayan anabilim dalıdır.

Estetik Diş Hekimliği

Kişisel istekler göz önünde bulundurularak diş beyazlatma ve dental estetik uygulama içerir.

İmplantoloji

Diş eksikliklerinizin çene kemiğine yerleştirilen implantlar aracılığıyla rehabilitasyonunu sağlayan bilim dalıdır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) doğumdan ergenlik döneminin sonuna kadar olan çocukların ağız ve diş sağlığını inceleyen ve tedavi eden bölümdür.

Covid 19 (Koronavirüs) Döneminde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

İçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemi sürecinde diş kliniklerine gidebilir miyiz?

Ağız ve Diş Sağlığı Klinikleri hizmet veriyor mu?

Koronavirüs İçin önlemler alınıyor mu? 

Covid-19 döneminde Diş klinikleri ile ilgili diğer bütün endişelerinizi anlıyor, gerekli tedbir ve önlemleri alarak sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz.

Diş tedavisi gerektiren her birey hastanelerimizden güvenle hizmet alabilirler. Çünkü Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak  hastalarımızın Diş tedavilerini her zaman gerekli tedbirleri alarak yapmaktaydık. Ancak pandemi sürecinin başında ilave üst düzey tedbirler de almaya başladık.

  • Bu tedbirler kapsamında; öncelikle kliniğimizin bulunduğu bekleme alanına giren hastalarımızın ateş ölçümünü yapıyor, seyahat öyküsünü sorguluyor ve el dezenfektanı kullanmasını sağlıyoruz.
  • Hastalarımıza temas etmeden önce el hijyenimizi titizlikle sağlıyor ve kişisel koruyucu ekipmanlarımızı kullanıyoruz.
  • Ayrıca hasta aralıklarını pandemi sürecinin öncesine göre sırala daha uzun tutmaya başladık. Böylece hasta bekleme alanlarında da kişilerin temasını önlüyoruz.
  • Hasta tedavi odasına refakat edilmesi gereken kişiler haricinde kimseyi almıyoruz.
  • Diş tedavilerine başlamadan önce mikroorganizma öldürücü özel solüsyonlar ile gargara yaptırıyoruz.
  • Tüm alet ve gereçlerimizi her hastamız için tek kullanımlık paketlerde özenle steril ediyor ve kişiye özel olarak kullanıyoruz.
  • İşlem bittikten sonra da buharlı özel dezenfektanlar ile hasta aralarında düzenli olarak dezenfeksiyon yapıyoruz. 

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak Ağız ve Diş Sağlığı Kliniklerimizde tüm önlemlerimizi almış bir şekilde hastalarımızı güvenle tedavi ediyor ve sağlıklarına kavuşmasını sağlıyoruz.

Ağız ve Diş Sağlığı Kliniklerimiz  ile ilgili daha detaylı bilgi ve uzman hekimlerimizden randevu almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır..

Whatsapp Online Randevu