Engelsiz İletişim

Ülkemizin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde, yaşamın her alanında bilgiye erişebilirlik büyük önem taşıyor. Bir fark yaratsak yeter diyerek Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak 2017 yılında hayata geçirdiğimiz işaret dili bilen personel istihdamı ile binlerce engelli bireyin kendilerini ifade etmelerine olanak sağladık ve “Engelsiz İletişim!” diyerek sağlıkta engelleri kaldırdık.

Engelsiz İletişim

Engelsiz iletişim hizmetlerimizin tanıtımı ve farkındalığını sağlamak için özel iletişim çalışmaları ve videolar hazırladık. Hazırladığımız videoları sosyal medya hesaplarımızda yayınladık, binlerce kez beğenildik, tekrar tekrar paylaşıldık ve sağlık hizmeti almanın önündeki engellere yönelik farkındalık yarattık!

Her bireyin hayata eşit katılmasını sağlayacak çözümler ile çalışmaya devam ediyor ve erişilebilir olmak için çeyrek asırdır engelleri kaldırıyoruz!

“Engelsiz İletişim” hizmetimizi duyurmak için öncelikle işaret dili tercümanımız Öznur Akto ile bir video çekimi gerçekleştirdik. Video içerisinde işaret dili ile hastanelerimizde hizmet verildiğini ve verdiğimiz telefon numarasını görüntülü bir şekilde arayan işitme engelli vatandaşlarımızın randevularını işaret dili aracılığıyla alabilecekleri anlattık.

Türkiye’de sadece Lokman Hekim Sağlık Grubu tarafından hayata geçirilen bu uygulamamızı anlattığımız videomuzu #engelsiziletişim etiketleri ile işitme engellilerin görebileceği şekilde reklamlı bir şekilde tüm sosyal medya hesaplarımızda paylaştık.

İşaret Dili İle Randevu Alma

Engelliler Haftası'nda yayına aldığımız videomuz Ankara’daki Lokman Hekim Hastaneleri çevresinde yaşayan ve ağırlıklı olarak işitme engellilerden oluşan binlerce kişi tarafından izlendi, beğenildi ve paylaşıldı.

Sevgide engele yer olmadığını göstermeyi amaçladığımız, Babalar Günü videomuzda ise "Diller farklı olsa da sevginin dili tüm dünyada aynı" mottosuyla yola çıktık ve #EngelsizSevgi hashtagi ile ağırlıklı olarak işitme engellilerden oluşan yüz binlerce kişiye ulaştık.  

Babalar Günü "Engelsiz Sevgi" 

Videomuzda oynayan işitme engelli sosyal medya fenomenleri Şule ve Mesut Öztürk çiftinin hazırladığımız videoyu sosyal medya hesaplarında paylaşmalarıyla birlikte sunduğumuz hizmetlerden on binlerce engelli vatandaşımız da haberdar oldu.

Anneliğin hiçbir engel tanımadığını bize gösteren işitme engelli annemiz Serap Gülcan’ın hikayesini anlattığımız bu videomuzu çok özel bir tarihte paylaştık. 

Anneler Günü "Engelsiz Doğum"

9-16 Mayıs Engelliler Haftası içerisinde yer alan Anneler Gününde videomuz yayınlanmaya başlandı.  İşitme engelli annemizin tüm doğum sürecini işaret dili ile anlattığı videomuz özellikle işitme engelli olan yüz binlerce kişi tarafından izlendi, beğenildi, yüzlerce duygusal yorum aldı ve sayfalarda paylaşıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayına aldığımız bu özel videoda; işitme engelli bir vatandaşın bir hastaneye geldiğinde yaşadığı hislerini, tedirginliklerini ve hastane bünyesinde çalışan bir işaret dili tercümanın gördüğünde yaşadığı mutluluğu anlatmaya çalıştık.

#engelsiziletişim çalışmalarımız arasında çok önemli bir yeri olan alan bu özel videomuzun başrolünde de işitme engelli bir sosyal medya fenomeni olan Mercan Güneş yer aldı.

Dünya Engelliler Günü

Videomuz, ağırlıklı işitme engellilerden oluşan 500.000’den fazla insan tarafından görüntülendi ve en önemlisi binlerce işitme engelli vatandaşımız tarafından da çok anlamlı mesajlarla birlikte paylaşıldı.

Ödüller

Yapmış olduğumuz #engelsiziletişim çalışmalarımızın sonucunda; İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde düzenlenen,  Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin yürüttüğü, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından verilen Engelsiz Bilişim Ödülleri’nde Özel Sektör Ödülü’nü aldık.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen  "Türkiye'nin Sağlık Ödülleri" Doktorclup Awards'ta  Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Kategorisi'nde Doktorclup üyesi 17.000 hekimin verdiği oylarla finale kaldık.

Engelsiz İletişim Randevu Talebi

İşaret dili ile hastanelerimizden hizmet almak için aşağıda randevu talep formunu doldurabilir veya 0 555 969 30 15 numaralı telefonumuzu görüntülü bir şekilde arayarak işaret dili ile randevu alabilirsiniz.

Whatsapp Online Randevu