Yeni Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Hakkında Bilgilendirme

Dünya genelinde ve ülkemizde yayılımı devam eden Yeni Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Salgını kapsamında hastalarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını korumak adına Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak bir dizi koruyucu önlemler aldık.

Öncelikli amacımız, hastanelerimizde enfeksiyon şüphesi olan hastalarımız ile diğer hastalarımızın ve çalışanlarımızın temas olasılığını ortadan kaldırmaktır.

Bu amaca yönelik olarak sağlık grubumuzda aşağıdaki tedbirler alınmıştır:

  • Hastanemize giriş yapan tüm çalışanlarımızın, hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın ateş ölçümleri ve şikayet sorgulamaları yapılmaktadır. Yurtdışında bulunmuş ya da yurtdışında bulunmuş kişilerle temas halinde olan kişilerin öncelikle bu hususu bildirmeleri alınacak önlemler açısından hayati önem arz etmektedir.
  • COVID-19 şüphesi olan hastalarımız maske ve gerekli diğer tedbirler eşliğinde ayrı bir alana alınarak muayene ve tetkikleri yapılacaktır. Şüphenin devam etmesi durumunda Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu süreçler kapsamında gerekirse takip ve tedavileri için sevk işlemi güvenli bir şekilde hızlıca yapılacaktır.
  • Hastanelerimizin yatan hasta servislerindeki ziyaret saatlerinde kısıtlama yapılarak, ziyaret saatlerimiz 20.00 – 21.00 olarak düzenlenmiştir.
  • Yoğun bakım servisimiz ziyarete kapatılmış olup ilgili hekimlerimiz tarafından hasta yakınlarımıza telefon ile bilgi verilmektedir.
  • Tıbbı bir gereklilik olmadığı sürece, yatan hasta servislerindeki “refakatçi uygulaması” kaldırılmıştır.
  • Hasta kayıt bankolarımızın sürekli dezenfeksiyonları yapılmakta olup, burada sosyal izolasyon kapsamında hastalarımız ve çalışanlarımız arasında gerekli mesafe oluşturulmuştur.
  • Hastalarımızın kullandığı bütün ortak alanlar ve el temasının yoğun olduğu yüzeyler (kapı kolları, asansör içleri ve düğmeleri, aydınlatma anahtarları, sedyeler, doktor odaları, muayene esnasında kullanılan cihaz ve aletler, lavabolar vb.) sık aralıklarla dezenfekte edilmektedir.
  • Hastanede görev yapan tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, diğer personellerimizin, hastalarımızın ve ziyaretçilerimizin ihtiyaç halinde kullanmaları için maske ve dezenfektan temini yapılmıştır.

Aldığımız önlemler tüm çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığı içindir. Gerekli görülmesi durumunda bu tedbirlere ek olarak yeni tedbirlerin alınması halinde hastalarımız ve çalışanlarımız bilgilendirilecektir. Salgının kontrol altına alınması ve daha fazla yayılmaması adına bu tedbirlere ve daha fazlasına uymak bir hayati bir gerekliliktir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Unutmayalım ki alacağınız tedbirler koronavirüsden daha güçlüdür.

Yeni Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Salgını hakkında bize sormak istediğiniz tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Ad Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi:

Hastane: