Ziyaretçilere İlişkin Uygulamalar


Ziyaretçilere İlişkin Uygulamalar

1. Hasta ziyaretçileri resepsiyon görevlileri tarafından karşılanır.

2. Resepsiyon görevlileri, ziyaret edilecek olan hastanın ad, soyad bilgilerini alarak HBYS’den hangi servis ve odada kaldığını öğrenir ve ziyaretçiye bilgi verir.

3. Ziyaret saatleri hastanelerimiz arasında ve hastaların yattığı kliniklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için hastaneniz ile iletişime geçiniz.

4. Tıbbi bakımdan hastanın ziyaretinin yasaklanmasını ve tecrit edilmesini gerektiren durumlarda doktorun önerisine göre hareket edilir.

5. Ziyaretlerin kısa süreli olması sağlanır.

6. Hastalarımızın sağlık durumları ve rahatları göz önünde bulundurularak aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçi kabul edilmez.

7. Kalabalık ziyaretçi gruplarına müdahale edilerek, hastanın etkilenmeyeceği şekilde ziyareti sağlanır.

8. Enfeksiyon riski sebebiyle 7 yaş altındaki çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.

9. Ziyaretçiler muayene ya da işlem sırasında odadan çıkarak hastanın mahremiyetine saygı duymalıdırlar.

10. Ziyaretçilerin hastane dahilinde sigara içmelerine izin verilmez.

11. Canlı çiçekler enfeksiyon taşıma risklerinden dolayı hasta odalarına kabul edilmemektedir. Ancak hastalarımız adına gelen çiçekler resepsiyonda resepsiyon görevlileri tarafından çiçek kartı düzenlenerek teslim alınır. Gün içerisinde çiçek kartı hasta ya da hasta yakınına iletilir. Taburcu işlemleri sonrasında hasta ya da hasta yakını çiçeklerini çiçek kartını ibraz ederek resepsiyondan teslim alabilirler.

12. Hastanemize dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir. Ziyaretçilerimiz yiyecek ve içecek ihtiyaçları için kafeteryadan yararlanabilirler.

13. Kattan yoğun bakıma alınan hastaların odalarının refakatçi ve ziyaretçileri tarafından kullanılmaması sağlanır.