Ziyaretçilere İlişkin Uygulamalar


Ziyaretçilere İlişkin Uygulamalar

1. Hasta ziyaretçileri resepsiyon görevlileri tarafından karşılanır.

2. Resepsiyon görevlileri, ziyaret edilecek olan hastanın ad, soyad bilgilerini alarak HBYS’den hangi servis ve odada kaldığını öğrenerek, ziyaretçiye bilgi verir.

3. Ziyaret saatlerinin 09.00–21.00 saatleri arasında olduğu belirtilir. Bu saatler dışında katlara ziyaretçi alınmaması sağlanır.

4. Ziyaretlerin kısa süreli olması sağlanır.

5. Ziyaret saatlerinin dışında, acil yatmış hastaların birinci derecede yakınlarının hastayı ziyaret isteği karşısında katlar için hastanedeki sorumlu yönetici, yoğun bakım için ise danışman hekim ile temas kurularak izin alınması sağlanır.

6. Enfeksiyon riski sebebiyle 7 yaş altındaki çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.

7. Hastalarımızın sağlık durumları ve rahatları göz önünde bulundurularak aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçi kabul edilmez.

8. Kalabalık ziyaretçi gruplarına müdahale edilerek, hastanın etkilenmeyeceği şekilde ziyareti sağlanır.

9. Ziyaretçiler muayene ya da işlem sırasında odadan çıkarak hastanın mahremiyetine saygı duymalıdırlar.

10. Bulaşıcı ve salgın hastalık taşıyan kişilerin ziyaretine izin verilmez.

11. Ziyaretçilerin hastane dahilinde sigara içmelerine izin verilmez.

12. Tıbbi bakımdan hastanın ziyaretinin yasaklanması ve tehdit edilmesini gerektiren durumlarda doktorun önerisine göre hareket edilir.

13. Anjio olacak hasta yakınlarının anjio sonrası, hastanın hekimi ve hemşiresinin onayı ile mümkün olduğunca en kısa sürede ziyaretlerini gerçekleştirmeleri sağlanır.

14. Ameliyat sonrasında (doğum yapan hastalar hariç) tıbbi açıdan bir sakınca yok ise, hastanın en fazla iki yakını kata çıkmasına izin verilir.

15. Canlı çiçekler enfeksiyon taşıma risklerinden dolayı kabul edilmemektedir. Ancak hastalarımız adına gelen çiçekler resepsiyonda resepsiyon görevlileri tarafından çiçek kartı düzenlenerek teslim alınır. Gün içerisinde çiçek kartı hasta ya da hasta yakınına iletilir.Çiçeklerin bakımı hasta taburcu olana kadar personelimiz tarafından yapılır. Taburcu işlemleri sırasında hasta ya da hasta yakını çiçeklerini çiçek kartını ibraz ederek resepsiyondan teslim alır.

16. Hastanemize dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir. Ziyaretçilerimiz yiyecek ve içecek ihtiyaçları için kafeteryadan yararlanabilirler.Kattan yoğun bakıma alınan hastaların odalarının ziyaretçileri tarafından kullanılmaması sağlanır.