DOÇ. DR. GÜNER MENEKŞE


  Dr. Güner Menekşe, 1978 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2002 yılında bitirerek “Tıp Doktoru” ünvanını aldı.

  2002-2003 yılları arasında Malatya Pütürge Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamladı.

  2005-2011 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladı.

  2011 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde çalışmaya başladı.

  Ocak-Nisan 2014 süresince ABD, Wisconsin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Kliniği’nde Prof. Dr. Mustafa Başkaya’nın yanında “Research Fellow” ve “Clinical Observer” olarak çalıştı.

  2014-2015 yılları arasında ABD, Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi (UPMC), Kafa Tabanı Cerrahisi Merkezi’nde Dr. Paul Gardner’ın yanında “Clinical Observer” olarak çalışmalarına devam etti.

  2015-2018 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde çalıştı.

  19 Nisan 2018 tarihinde “Nöroşirürji Doçenti” ünvanını almaya hak kazandı.

  2018 yılı itibariyle, Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 27 makalesi, Ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış 10 makalesi vardır ve bu makalelere 50’den fazla atıf yapılmıştır. 4 adet kitap bölüm yazarlığı, ulusal ve uluslararası farklı bilimsel toplantılarda sunulmuş 100’ün üzerinde sözlü ve yazılı bildirisi bulunmaktadır.

  Türk Nöroşirürji Derneği tarafından yapılmış olan Yeterlik yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak “Yeterlik Belgesi” almaya hak kazanmıştır.

  Özellikle Nöro-onkoloji , Spinal cerrahi ve Pediatrik nöroşirürji konularına ilgi duymaktadır.

  Türk Tabipler Birliği, Türk Nöroşirürji Derneği, The Spine Society of Europa (EUROSPINE), Türk Nöroşirürji Derneği Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubu, Türk Nöroşirürji Derneği Nöroonkolojik Cerrahi Öğretim ve Eğitim Grubu (TURNOG) üyesidir.

  İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

  Sonuç bulunamadı
  Sonuç bulunamadı
  Lokman Hekim Akay Hastanesi
  AdresBüklüm Sok. No: 4 Kavaklıdere / Ankara / TÜRKİYE