Psikoloji

İlgili Makaleler

Psikoloji Kliniği

Psikolojisi iyi olan bireyin; zihinsel faaliyetleri yerine getirebilen, üretken olan, diğer insanlarla ilişkilerini sürdürebilen ve memnun olan, değişikliklere adapte olurken sorunlarla başa çıkabilen bir yapıda olmasını bekliyoruz. Aile içi ve kişilerarası ilişkilerin sağlıklı şekilde devamı için de psikolojisi sağlam bireyler en temel yapıyı oluşturmaktadırlar.

8909 Kez izlendi

Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi

Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.

8830 Kez izlendi

Ozon'dan Gelen Sağlık

Ozon, oksijen bileşenlerinden oluşan bir kimyasal gazdır. Ozon, oksijene benzer ancak enerji potansiyeli bakımından çok daha fazladır. Ozonun oksijene nazaran kendine has bir kokusu vardır ve rüzgarlı günlerde deniz kıyıları gibi yerlerde hissedilebilir.

6870 Kez izlendi

Doktorum Google Söyle Bana Neyim Var?

Hani bir meşhur fıkra var; sanala en zor soruyu sorma yarışı düzenlemişler. İngiliz sormuş; 'sanal beş dakikada' cevap vermiş, Alman sormuş; 'sanal on dakikada' cevap vermiş, Fransız sormuş; 'sanal on beş dakikada' cevap vermiş, Rus sormuş; 'sanal yirmi dakikada' cevap vermiş. Bizim Temel'e sıra gelmiş ve muhteşem sorusunu sormuş; sanal bir türlü cevap verememiş.

4987 Kez izlendi

Panik Atak Nedir? Ne Değildir?

Anksiyete; kaygı, korku, bunaltı, sıkıntı, gerilim kelimeleriyle tanımlanabilir. Günümüzde sık sık duyduğumuz panik atak sorunu Panik Bozukluğu ve benzeri psikiyatrik sorunlara eşlik edebilen bir anksiyete belirtisidir.

4961 Kez izlendi

Öfke Kontrolü İçin 10 Temel Basamak

Meclis’te, futbol sahalarında, sokaklarda, birbirlerine hakaret eden ve itişip kakışan insanlar görürsünüz. Çünkü günümüz insanı öfke kontrolünü bir yenilgi olarak görüyor. İnsan engellendiğini, haksızlığa uğradığını hissettiğinde, öfkesini kontrol edebilir ancak insanlarımız öfke ile olan savaşlarında genellikle kaybeden taraf oluyorlar. Öfkenizi kontrol etmek için öncelikle kendinizi tanımalı ve şu 10 temel duruma dikkat etmelisiniz:

3940 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr


Psikoloji Alt Expertises