Uluslararası Hasta Hizmetleri

Lokman Hekim Sağlık Grubu Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanı, gerek kaliteli hizmet anlayışı, gerekse ölçeksel ve donanımsal olarak, Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Türkiye’de ve Dünya’da nadir yapılabilen ameliyatlar, hastanelerimizde çalışan uzman kadromuz tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Nitelikli ve donanımlı kadrosu, son teknoloji imkanlarına sahip hizmet binaları ve sorunsuz tıbbi hizmet süreci ile Lokman Hekim Sağlık Grubu; yurt dışı hastalarında kendini göstererek, yurt dışı pazarında da dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir.

Bu birimde, süreci en iyi şekilde yönetebilmek adına;

 • Gönderilen sağlık raporları en kısa sürede danışman hekime iletilir ve hekimimiz tarafından değerlendirme yapılır.
 • Danışman hekim, hastalığa bağlı olarak tedavi şeklini, varsa operasyonun ismini, hastanede yatış gün sayısını detaylandırarak, ücret bilgisi ile beraber gerekli bilgilendirme (proforma) sağlar.
 • Hastanın geliş tarihi hasta ile birlikte belirlenir ve arzu edilirse, hastanın uçak biletleri, otel seçenekleri (3,4 ve 5*) organize edilerek, sunulur.
 • Hasta ve yakınları havaalanında karşılanır.
 • Otele ve/veya hastaneye lüks ve konforlu araçlarla transfer sağlanır.
 • Hastanede hastaya eşlik edecek olan hostes/tercüman görevlendirilir.
 • Hastanede tüm teşhis ve tedaviler tamamlandıktan sonra hasta sonuç ve raporları isteğe göre Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinden birinde teslim edilir.

Talep edilmesi halinde;

 • Vize işlemlerinde kolaylık ve danışmanlık,
 • Uluslararası sigorta firmalarıyla irtibat hizmetleri sunulur.

Neden Ankara?

 • Ankara, başkent olmasının yanı sıra sağlığın da başkenti konumundadır.
 • Sağlık ve biyomedikal alanda kalifiye iş gücüne sahiptir.
 • Dünyanın pek çok ülkesine direkt uçuş imkanı mevcuttur.
 • Ekonomi ve sağlık alanında Türkiye sıralamasında ilk sıradadır.
 • Uluslararası ilişkilerde başkent olmanın avantajına sahiptir.
 • Batıdan doğuya, kuzeyden güneye transit yolların düğüm noktası konumundadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası Hasta Hizmetleri neleri içeriyor?

Lokman Hekim Sağlık Grubu Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanı, Türkiye’de yapacağınız işlemleri sizin yerinize organize etmektedir. Ülkemize gelmeden önce bütçenize en uygun (3*, 4*, 5*) otel ya da kiralık ev seçeneklerini size sunarak, en uygun yerde konaklama imkânı sağlar. VIP araçlarla ülkemizdeki ulaşımınızı (Hastane-Havaalanı-Otel vb.) ücretsiz olarak gerçekleştirir. Sizin dilinize ve kültürünüze hâkim bir tercüman Türkiye’ye ayak bastığınız andan itibaren tedavileriniz bitene kadar size yardımcı olacak ve tıbbı süreci hiç zorlanmadan atlatmanızı sağlayacaktır. Hiç sıra beklemeden dilediğiniz gün ve saatte doktorunuzla görüşme imkânı sağlanır. Hastanemizden ayrılmadan tüm rapor ve tetkik sonuçlarınız, istediğiniz dilde size teslim edilir. Tüm bunlara ek olarak seyahat talepleriniz de bu birim tarafından organize edilir.

Türkiye’de tedavi olmak fiyat avantajı sağlıyor mu?

Türkiye, hem nitelikli insan gücü hem de ameliyat sonrası bakım, hijyenik koşulların iyi olması açısından avantajlı konumdadır. Hastanemiz de bu avantajları son teknoloji medikal cihazlar ile desteklemekte ve tüm bunları en uygun fiyata sunmaktadır.

Doktorum hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir miyim?

Web sitemizde doktorlarımızın özgeçmişleri ile ilgili detaylı bilgiler mevcuttur. Öte yandan ülkemize gelmeden önce bize ulaşırsanız; size tedavi olacağınız birime göre doktorumuzun özgeçmişleri ile birlikte geçmiş operasyonların başarı oranlarını sizlerle paylaşabiliriz.

Vize işlemlerini nasıl yürüteceğim?

Hastanemizde tedavi olacak hastamız ve refakatçisi için Lokman Hekim Hastaneleri olarak Türk Konsolosluğuna konuyu bildiren davet mektubu ve prosedürler sizin için ekibimiz tarafından yürütülür.

Daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Hastanemiz ve ülkemizle ilgili daha detaylı bilgi almak için uh@lokmanhekim.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.  Gönderilen maillere en geç 1 iş günü içinde mutlaka dönüş yapılmaktadır.

Ayrıca, +90 444 99 11/ 5084 numaralı telefonumuzdan da bize ulaşabilirsiniz.