Van Hastanesi

Acil Sağlık Hizmetleri

Acil servisimiz haftada 7 gün ve günde 24 saat hizmet vermektedir. Kırmızı, sarı ve yeşil alanlarda bu hizmet gerçekleştirilmektedir. Acil servisin ayaktan hasta girişinin olduğu triyaj ve yeşil alanın bulunduğu noktalarda triyaj, acil servis doktorları tarafından yapılmaktadır. Yeşil alanda triyaj odalarının yanı sıra ilk muayene odaları, basit cerrahi müdahale odası, kardiyopulmoner resüsitasyon (KPR) odası ve gözlem üniteleri yer almaktadır. Sarı alanda her arenada  4 sedye bulunmakta ve her sedyenin  başında monitörler bulunmaktadır. Bütün alanlarda EKG, defibrilatör, oksijen sistemleri ve acil müdahaleler için gerekli her tür ilaç ve ekipman bulunmaktadır. Ambulans girişinin olduğu noktalarda öncelikle 112 personeli ve KPR destek personeli bulunmaktadır. Bir adet KPR odası hemen girişe yakın olarak konumlandırılmıştır. KPR odalarının hemen devamında konumlandırılmış olan kırmızı alanlarda solunum destek cihazları, defibrilatör ve her tür resüsitatif işlemin yapılabileceği malzeme ve ekipman bulunmaktadır. Şu anda 5 pratisyen doktorla hizmet verilmektedir.  Acil servis birimimiz için hastanemiz içerisinde kesintisiz olarak hizmet veren radyoloji ünitemiz bulunmakta olup röntgen , tomografi , MR cihazlarımız yer almaktadır. Aynı zamanda acil birimimiz için biyokimya laboratuarımızda aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Yaklaşık günlük 250 hasta başvurusu olan acil servisimizde bu sayının ilerleyen zaman dilimlerinde katlanarak artacağı öngörülmektedir.

Acil Servisimizde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

Travma hastaları, zehirlenmeler, kalp krizi, şok, karın ağrısı, inme gibi çok geniş spektrumda yer alan tıbbi ve cerrahi tüm hastalıkların acil tanı ve tedavilerin acil servisimizde başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Nasıl Muayene Olurum?

Ayaktan başvuru yapan hasta triyaj noktasından ilk girişini yapar ve bu noktada ilk değerlendirmesi yapılarak yönlendirilir. Hasta adına kayıt alındıktan sonra hastalığının şiddetine göre yeşil alanda ya da sarı alanda muayene olabilir. Ambulans girişinden acil servisimize başvuran hastalarımızın kırmızı alanda muayene, tanı ve tedavileri gerçekleştirilmektedir. Günün her saatinde kesintisiz biçimde bu hizmetler sürdürülmektedir.

Acil Servis Çalışma Alanları

Acil Servis Çalışma Alanı Toplam : 315 m2 Triaj odası : 28.40 m2 Enjeksiyon odası : 6 m2 Yetişkin Müşahede Odaları Yatak Sayıları : 13 yatak Pediatrik Müşahede Odaları Yatak Sayıları : 2 yatak Kaçıncı Basamakta Hizmet Verilmektedir? : 1. Basamak  
Whatsapp Online Randevu