Anestezi, Yoğun Bakım ve Reanimasyon

Ameliyathaneler ve yoğun bakımlar hastanelerin belkide en önemli alanlarıdır. Anestezide ameliyathanenin kalbidir. Çünkü iyi bir anestezi ile ancak başarılı ameliyatlar gerçekleştirilebilir. Anestezi ameliyat için bir hastayı uyutmak değil ameliyat öncesi bir hastanın iyi bir şekilde hazırlanması, ameliyat boyunca hastanın yaşamının idamesi ve güvenli bir şekilde uyandırılıp tüm yaşamsal değerleri normal hale getirilmesi ve hastanın mutlu, ağrısız şekilde yatağına çıkarılmasıdır.

Alanında uzman bilgili anestezi uzmanları sayesinde açık kalp ameliyatı dahil her türlü ameliyat başarı ile gerçekleştirilmektedir.Ağrısız doğum, uyanık sezeryan ameliyatları sayesinde hastalarımız ağrı çekmeden bebeklerinin doğumuna tanık olmakta ve doğumdan hemen sonra kucağına alabilmektedir.

Ayrıca ameliyathane dışı ancak anestezi ile gerçekleştirilebilecek endoskopi, kolonoskopi gibi işlemlerde de hasta konforu düşünülerek güvenli anestezi veme olanakları yaratılmiştır.

Yoğun bakım ünitemizde genel durumu bozulan kritik hastalara hizmet vermekteyiz. Bu hastalara yaşamsal destek sağlamaktayız. Bu nedenle her yatak başında solunum destek üniteleri, hastanın yaşamsal fonksiyonlarını takip edebilmek amacıyla son sistem monitörler ani gelişen böbrek fonksiyon bozuklukları için hemodiyaliz ünitelerimiz bulunmaktadır. Deneyimli, şefkatli etik çalışan bir ekibimiz ile hastaların takip, bakım ve tedavilerini yapmaktayız.

Anestezi ve Reanimasyon kliniğinde;

Epidural ile ağrısız doğum Epidural/spinal anestezi ile uyanık sezeryan, Tüm genel anestezi gerektiren genel cerrahi ameliyatları Kanser ameliyatları Açık kalp ameliyatları Her türlü periferik sinir blokajları Kronik ağrı çeken hastalar için gerekli invaziv blokajlar yapılmaktadır.

Ayrıca Yoğun bakım ünitelerimizde;

  • Mekanik ventilasyon
  • Yatak başı hemodiyaliz
  • Tedavi amaçlı hipotermi
  • PEG açılması
  • Trakeostomi
  • Santral kateterizasyon ve Port takılması işlemleride uygulanmaktadır.