Psikoloji

​Psikolojisi iyi olan bireyin zihinsel faaliyetleri yerine getirebilen, üretken olan, diğer insanlarla ilişkilerini sürdürebilen ve memnun olan, değişikliklere adapte olurken sorunlarla başa çıkabilen bir yapıda olmasını bekliyoruz. Aile içi ve kişiler arası ilişkilerin sağlıklı şekilde devamı için de psikolojisi sağlam bireyler en temel yapıyı oluşturmaktadırlar.

Psikolojik iyilik hali ile fiziksel olarak sağlıklı olma hali oldukça birbiriyle ilişkilidir. Bireyin psikolojisi iyi değilse çeşitli hastalıklarla karşılaşma riski artarken, benzer şekilde mevcut fiziksel hastalıklar da eşlik eden psikolojik rahatsızlıklardan dolayı tedavisi güçleşen ve uzayan hastalıklara dönüşebilmektedir. Özellikle bazı sinir sistemi hastalıklarının, deri hastalıklarının, metabolizma veya endokrinle ilgili bozuklukların öncesinde veya sonrasında psikolojik sorunların eşlik edebildiği bilinmektedir.

Psikolojik yakınmaları olan bireylerin gerekli fiziksel muayenelerinin yapılması, değerlendirilmeleri ve tedavileri bir ekip işidir. Psikiyatri uzmanı ve uzman psikolog tarafından yürütülen ruh sağlığı koruma ve sağaltma çalışmaları daha etkin ve uzun süreli sonuçlar sağlamaktadır.

Lokman Hekim Hastanelerinde güvenilir ve sakin bir ortamda uzman psikoloğumuzla yapacağınız görüşmelerde sorunlarınızı paylaşabilir, gerekli danışmanlık ve psikoterapi hizmetini alabilirsiniz. Ayrıca zeka, kişilik ve diğer gerekli testlerin uygulanması için değerlendirme görüşmesi yapabilirsiniz.

HABERLER

  • Tümü

  • Stres

    5 Kasım 2019, 16:52 Sağlık Rehberi

    {:tr}Stresle mücadelede en büyük kural: Her şeyden önce ben, sonra hayat ve bir başkası! Hepimiz öğretilmiş bir hayatı...

    Hepsini Oku